XXXII Niedziela Zwykła

12. 11. 2023 r.

  1. Wypominki kalwaryjskie można składać w zakrystii, kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele. Tą formą modlitwy za zmarłych otaczamy ich podczas nabożeństwa wypominkowego po każdej Eucharystii o godz. 7:00.
  2. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
  3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie o. Aleksander Paprzycki – spowiednik, kierownik duchowy, socjoterapeuta oraz terapeuta uzależnień.Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  4. Serdecznie dziękujemy za obecność i pomoc przy pracach porządkowych przy budynku po byłej szkole w Kalwarii Pacławskiej, które miały miejsce wczoraj. Chcemy, by w niedalekiej przyszłości mogło tam powstać centrum terapeutyczne dla okolicznej społeczności. Za poświęcony czas i okazane zainteresowanie niech Wam wynagrodzi Dobry Bóg
  5. Koło Gospodyń Wiejskich w Nowosiółkach Dydyńskich zaprasza w dzisiaj do świetlicy w Nowosiółkach na godz. 15.00 na spotkanie patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wystąpi zespół „Pokolenie”.
  6. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
  7. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
  8. W sobotę (27 I) i niedzielę stycznia (28 I) odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 9 stycznia 2024 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
  9. Bóg zapłać parafianom, sympatykom i przewodnikom kalwaryjskim za udział w akcji „Liść” – porządkowaniu terenu Sanktuarium.
  10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne. Bufet w Domu Pielgrzyma czynny po sumie.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.