XXXI Niedziela Zwykła

05. 11. 2023 r.

 

  1. Wypominki kalwaryjskie można składać w zakrystii, kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele. Tą formą modlitwy za zmarłych otaczamy ich podczas nabożeństwa wypominkowego po każdej Eucharystii o godz. 7:00.
  2. Przypominamy, że do 8 listopada można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych w pozostałych dniach listopadach zyskujemy odpust cząstkowy. Warunkiem jest wyzbycie przywiązania się do grzechów (nawet lekkich), stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam: „Ojcze nasz…”, „Wierzę w Boga…”, i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. oraz za zmarłych. Jako wspólnota franciszkańska będziemy wspólnie odmawiać różaniec na cmentarzu o g. 18:00
  3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy. św. o godz. 8.00 oraz spotkanie członków MI w Sali Fredry, a po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
  4. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
  5. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Żurawicy. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  6. W sobotę 11 Listopada Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00, a o godz. 17.00 dekanalne nabożeństwo dziękczynne za dar beatyfikacji rodziny Ulmów, a o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Abpa Adama Szala. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
  8. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
  9. Nieudała się nam akcja „Liść”. W tygodniu będziemy telefonicznie umawiać się na porządkowanie terenu Sanktuarium w zależności od pogody.
  10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

 

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.