XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29. 10. 2023 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: do naszej świątyni na g. 17:30, w Nowosiółkach przy krzyżu na g. 17:00. Zachęcamy do modlitwy szczególnie dzieci i młodzież.
 2. We środę rozpoczyna się miesiąc listopad, poświęcony pamięci zmarłych. Wypominki kalwaryjskie można składać w zakrystii, kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele. Tą formą modlitwy za zmarłych otaczamy ich podczas nabożeństwa wypominkowego po każdej Eucharystii o godz. 7:00 w miesiącu listopadzie.
 3. Od 1 listopada przechodzimy w Sanktuarium na zimowy czas sprawowania nabożeństw: w ciągu tygodnia będzie Msza św. tylko o g. 7:00, w niedziele o g. 8:00; 11:00 i 16:00, w Leszczynach o g. 9:30. Wieczorny różaniec o godz. 19.00, zasłonięcie obrazu Matki Bożej o godz. 19.30.
 4. W przyszłą środę – 1. XI – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Tego dnia Msze św. będą sprawowane o g.: 8:00; 11:00, 14:00 i 16.00, w Leszczynach o godz. 9.30. Po Mszy św. o g. 14:00 modlitwy żałobne na cmentarzu, za zmarłych.
 5. We czwartek – 2 listopada – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Msze św. o g.: 7:00, 11:00 i 17:00. Po Mszy św. o g. 11:00 modlitwy za zmarłych. Po Mszy o godzinie 17:00 Nieszpory za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 6. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych w pozostałych dniach listopadach zyskujemy odpust cząstkowy. Warunkiem jest wyzbycie przywiązania się do grzechów (nawet lekkich), stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam: „Ojcze nasz…”, „Wierzę w Boga…”, i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. oraz za zmarłych. Jako wspólnota franciszkańska będziemy wspólnie odmawiać różaniec na cmentarzu o godz. 18:00.
 7. Abyśmy w listopadzie mogli przyjmować Komunię Świętą w intencji naszych bliskich zmarłych, spowiedź w tygodniu podczas dyżurów w stałym. Skorzystajmy z daru pojednania!
 8. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się z Szymonem Milczanowskim – antywindykatorem, specjalistą od spraw zadłużeń z Sanoka. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 9. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
 10. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 11. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały oraz inne opracowania związane z O. Wenantym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 12. W przyszłą niedzielę (5 listopada) po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Członków Rycerstwa Niepokalanej w sali Fredry
 13. W sobotę 11 listopada o godz. 17.00 dekanalne nabożeństwo dziękczynne za dar beatyfikacji rodziny Ulmów, a o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 14. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet (do 16.00) z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.

 

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.