XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2023 r.

 

 1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na kształcenie młodzieży z ubogich rodzin. Wszystkim wspierającym ten żywy pomnik św. Jana Pawła II składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii swą wiedzą i doświadczeniem, służyć będzie psycholog pan Stefan Staniewicz. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 3. Przypominamy, że przez cały październik nabożeństwa różańcowe w naszej Bazylice są odprawiane codziennie o godz. 17:30, a w Nowosiółkach przy krzyżu
  o g. 17:00.
 4. Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę święto św. Łukasza, Ewangelisty, w piątek wspomnienie św. Jana Kantego i w sobotę święto bł. Jakuba Strzemię, współpatrona naszej Prowincji zakonnej.
 5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele na stoliku za ławkami. Czytelnie wypełnione można składać w zakrystii. Nabożeństwa wypominkowe będziemy sprawować przez cały listopad po każdej Eucharystii o godz. 7:00.
 6. W sobotę 28 października w naszej parafii odbędzie się tradycyjna akcja „Liść” – do porządkowania terenu Sanktuarium zapraszamy naszych parafian oraz sympatyków na godzinę 10:00. Planujemy pracować do godz. 13:00, następnie wszystkich uczestników akcji zapraszamy do Sali Fredry na ciepłe co nieco. Bardzo prosimy o przyniesienie potrzebnego sprzętu (grabki etc.)
 7. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 8. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami do 16.00. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.
 9. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne oraz nabyć kalendarz rolniczy na przyszły rok.

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.