XXVII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. 10. 2023 r.

 

 1. Dzisiaj procesja różańcowa po Mszy św. o g. 11:00. W trakcie procesji odmówimy różaniec – dlatego po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego. O 14.00 rozpocznie się Gala Finałowa V Konkursu Literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?” Spotkanie ubogaci występ diakoni muzycznej Creator z Bazyliki pw. Ducha Świętego w Przeworsku pod kierunkiem Tomasza Piątka.
 2. W piątek wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 3. Również w piątek Waszej pamięci modlitewnej polecamy Edwarda z racji imienin. Niech Matka Bożej Kalwaryjska wyprasza Solenizantowi u Swego Syna ogrom łask Bożych w posłudze w tym sanktuarium.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: do naszej świątyni na g. 17:30, w Nowosiółkach przy krzyżu na g. 17:00. Zapraszamy dzieci do naszej świątyni.
 5. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci zmarłych. Wypominki kalwaryjskie można składać w zakrystii, kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele. Tą formą modlitwy za zmarłych otaczamy ich podczas nabożeństwa po każdej Eucharystii o godz. 7:00 w miesiącu listopadzie.
 6. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przypadającego w sobotę, 14 października, zapraszamy na konferencję popularno-naukową: „Stolica Mądrości. Dziedzictwo i kontynuacja tradycji Kalwarii Pacławskiej”. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 9:00 w intencji nauczycieli, katechetów, wychowawców oraz pracowników oświaty. Następnie, o godz. 10:30, w sali konferencyjnej odbędzie się cykl referatów związanych z Kalwarią Pacławską. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach, ulotkach i stronach internetowych naszego sanktuarium.
 7. W niedzielę 15 października przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Tradycyjnie puszka przeznaczona na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki któremu ponad 2 500 studentów z ubogich rodzin kontynuuje swoje kształcenie
 1. W sobotę 28 października w naszej parafii tradycyjna akcja „Liść”  – do porządkowania terenu Sanktuarium zapraszamy naszych parafian oraz sympatyków na godzinę 10:00. Planujemy pracować do godz. 13:00, następnie wszystkich uczestników akcji zapraszamy do Sali Fredry na ciepłe co nieco. Bardzo prosimy o przyniesienie potrzebnego sprzętu (grabki etc.)
 2. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. W tym tygodniu zostały odebrane prace remontowe przy kaplicy św. Anny. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii swą wiedzą i doświadczeniem, służyć będzie Agnieszka Łach – pedagog, resocjalizator, trener TUS. Na co dzień pracująca z dziećmi i młodzieżą autystyczną w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 4. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami do 16.00. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.
 5. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne oraz nabyć kalendarz rolniczy na przyszły rok.

 

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.