XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

07, 07. 2024 r.

  1. Zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej poprzedzoną rozważaniami rekolekcyjnymi oddanie33 z O. Wenantym Katarzyńcem, zakończonej Apelem Maryjnym.
  2. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć publikację ODDANIE33 – 33-dniowe rekolekcje z Ojcem Wenantym Katarzyńcem przygotowujące do zawierzenia się Maryi.
  3. Uroczyste zawierzenie odbędzie się w naszym sanktuarium 14 lipca br. o godz. 11:00. Poprzedzone będzie „Weekendem Zawierzenia” w dniach 12-14 lipca. W programie m.in. w sobotę obrzęd przyjęcia szkaplerza NMP, z udziałem OO. Karmelitów. Szczegółowy program tego weekendu na stronie internetowej Wenanty.pl. Można uczestniczyć w formie stacjonarnej, jak również dochodząc na poszczególne punkty programu.
  4. W przyszły weekand odbędzie się w Kalwarii zlot zabytkowych pojazdów militarnych. Zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, po niej prezentacja pojazdów na placu kościelnym.
  5. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona archidiecezji przemyskiej, we wtorek wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Weroniki Guliani, dziewicy, we czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, w piątek wspomnienie świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  7. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej.  Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Kończymy prace izolacyjne fundamentów przy  kaplicach: św. Rafała i Domku MB, w tym tygodniu podpisaliśmy umowę na dokończenie prac przy Grobie Pana Jezusa.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać pątnikom, którzy pracowali wczoraj na dróżkach kalwaryjskich z parafii: Sarzyna, Nowa Sarzyna, Tarnogóra, Przychojec, Brzóza Królewska, Wólka Grodziska, Grodzisko Dolne, Chodaczów, Markowa, Wola Zarczyńska oraz z diecezji Sandomierskiej: z Łętowni i Majdanu Łętowskigo. Bóg zapłać za zorganizowanie jak co roku wyjazdu na Kalwarię zasłużonemu przewodnikowi kalwaryjskiemu Panu Wincentemu Pażyra z Sarzyny.
  9. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani

Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.