XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

30. 06. 2024 r.

 1. W parafialnej wspólnocie witamy  o. Piotra Odoja z Krosna i o. Zbigniewa Kubita z Przemyśla. W nowym miejscu posługiwania życzymy Braciom wielu łask Bożych a nade wszystko opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 2. Przeżywamy czas urlopów i wakacji – niech ten czas będzie również okazją do odkrywania Pana Boga w Sakramentach św. na modlitwie i w czytaniu Pisma św., w pięknie przyrody  i w napotkanym drugim człowieku! Zachęcamy także do spędzenia wakacji z naszym Franciszkańskim Duszpasterstwem Młodzieży  i Powołań. Informacje na stronie internetowej franciszek.pl i w gablotach.
 1. Zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej poprzedzoną rozważaniami rekolekcyjnymi oddanie33 z O. Wenantym Katarzyńcem, zakończonej Apelem Maryjnym.
 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we środę Święto św. Tomasza, Apostoła. W sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i patronki Dzieł Misyjnych.
 3. Kapłan odwiedzi chorych z naszej parafii w piątek od godziny 10.00.
 4. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 5. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Obecnie trwają prace przy kaplicach: Trzech Marii, św. Rafała i Domku MB.
 6. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć najnowszą publikację ODDANIE33 – 33-dniowe rekolekcje z Ojcem Wenantym Katarzyńcem przygotowujące do zawierzenia się Maryi. Uroczyste zawierzenie odbędzie się w naszym sanktuarium 14 lipca br. o godz. 11:00. Poprzedzone będzie „Weekendem Zawierzenia” w dniach 12-14 lipca. W programie m.in. w sobotę obrzęd przyjęcia szkaplerza NMP, z udziale OO. Karmelitów. Szczegółowy program tego weekendu na stronie internetowej Wenanty.pl. Można uczestniczyć w formie stacjonarnej, jak również dochodząc a poszczególne punkty programu.
 1. Gala finałowa konkursu literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?” odbędzie się w październiku. Termin składania prac konkursowych upływa 15 sierpnia 2024 r. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej wenanty.pl
 2. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260
 3. Radio FARA organizuje duchowe pielgrzymowanie i Sztafetę Różańcową w intencji Archidiecezji podczas trwania Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Szczegółowe informacje podawane są na antenie Radia FARA i na stronie radiofara.pl Dziękuję za ogłoszenie – ks. Andrzej Bienia.
 4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Świętej o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Iwoną Marek – neurologopedą, tyflopedagogiem, na co dzień pracującą z osobami autystycznymi.
  Informujemy jednocześnie, że przez miesiąc lipiec działalność Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy będzie zawieszona z powodu urlopów specjalistów, którzy w nim posługują. Swoją działalność wznowimy od 01 sierpnia.
 5. Dzisiaj odbędzie się w Kalwarii Pacławskiej konferencja zorganizowana przez Przemyskie Towarzystwo Kulturalne nt: Karpaty, Ziemia Przemyska, Kalwaria Pacławska – dziedzictwo historyczne i przyrodnicze. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. Szczegółowy program na plakatach i w internecie.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani

Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.