XII  NIEDZIELA ZWYKŁA

23. 06. 2024 r.

 1. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość św. Jana Chrzciciela w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w sobotę uroczystość Świętych Piotra i Pawła. W tym dniu imieniny obchodzą: br. Paweł i Pan Piotr – organista. Solenizantów polecamy waszej pamięci modlitewnej. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami z racji tytułu bazyliki mniejszej naszej świątyni. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 2. W parafialnej wspólnocie w poniedziałek (1 lipca) pożegnamy br. Rafała Szymańskiego, który udaje się do Krosna a powitamy O. Piotra Odoja z Krosna i powitamy O. Zbigniewa Kubita z Przemyśla. W nowych miejscach posługiwania życzymy Braciom wielu łask Bożych a nade wszystko opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej. Br. Rafałowi dziękujemy za posługę ekonoma tutejszego klasztoru.
 3. W niedzielę (30 VI) zakończenie nabożeństw czerwcowych, jednocześnie zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej poprzedzoną rozważaniami rekolekcyjnymi oddanie33 z O. Wenantym Katarzyńcem, zakończonej Apelem Maryjnym.
 4. Zapraszamy na franciszkańskie akcje wakacyjne organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań z Krakowa – szczegóły można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl
 5. Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można dowiedzieć się w zakrystii, a także na stronie internetowej franciszek.pl
 6. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Agnieszka Łach – pedagog, resocjalizator, trener TUS. Na co dzień pracująca z dziećmi i młodzieżą autystyczną w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 7. Z okazji 5 urodzin Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, zapraszamy dzisiaj na DZIEŃ RODZINY. O godzinie 11.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem rodzin, małżeństw i par. Po niej w Sali Pielgrzyma krótkie przedstawienie przygotowane przez teatr osób niepełnosprawnych i osób z autyzmem – „Melpomena”. Adaptacja sztuki K. I. Gałczyńskiego pt. „Babcia i wnuczek czyli noc cudów”. Dodatkowo przy kaplicy św. Rafała liczne atrakcje dla najmłodszych. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze będą kwestować na rzecz ośrodka. Serdecznie zapraszamy.
 8. Od piątku 28 VI do niedzieli 30 VI w Sanktuarium odbędzie się II Ogólnopolska i XXXVI

Pielgrzymka Grup Trzeźwościowych. W sobotę 29 czerwca, o godz. 15.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE bpa Krzysztofa Chudzio. Szczegółowy program zamieszczony w gablotach.

 1. W niedzielę 30 czerwca odbędzie się w Kalwarii Pacławskiej konferencja zorganizowana przez Przemyskie Towarzystwo Kulturalne nt: Karpaty, Ziemia Przemyska, Kalwaria Pacławska – dziedzictwo historyczne i przyrodnicze. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. Zgłoszenie do 27 czerwca, a szczegóły na plakatach.

 

 

. 10. Zapraszamy do udziału w Konkursie Literackim „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin

    składania prac konkursowych został przedłużony do 15 sierpnia 2024 r. Regulamin

konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej

wenanty.pl

 1. Od 4 do 14 lipca odbędzie się 44 piesza pielgrzymka na Jasną Górę w grupie św.

Jacka. Zapisy do 3 lipca smsem na nr 505 728 959. Zaprasza Ks. Marcin Wilk przewodnik

grupy św. Jacka. Szczegóły w gablocie.

 1. Od 21 do 27 lipca w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się 37 FSM. Zapraszamy
 2. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Rozpoczęliśmy prace przy kaplicy Grobu Pana Jezusa.
 3. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę Wszechmogącego Boga!

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.