XI NIEDZIELA ZWYKŁA

16. 06. 2024 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30 a także do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 poprzedzoną rozważaniami rekolekcyjnymi oddanie33 z O. Wenantym Katarzyńcem, przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Maryjnym.
 2. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
 3.  Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można dowiedzieć się w zakrystii, a także na stronie internetowej franciszek.pl
 4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stanisław Radyk – prawnik. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji
 5.  Z okazji 5 urodzin Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, zapraszamy na DZIEŃ RODZINY, który odbędzie się w niedzielę 23 czerwca. O godzinie 11.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem rodzin, małżeństw i par. Po niej w Sali Pielgrzyma krótkie przedstawienie przygotowane przez teatr osób niepełnosprawnych i osób z autyzmem – „Melpomena”. Adaptacja sztuki K. I. Gałczyńskiego pt. „Babcia i wnuczek czyli noc cudów”. Dodatkowo przy kaplicy św. Rafała liczne atrakcje dla najmłodszych. Zapraszamy.
 6. Od piątku 28 VI do niedzieli 30 VI w Sanktuarium odbędzie się II Ogólnopolska i XXXVI Pielgrzymka Grup Trzeźwościowych. W sobotę 29 czerwca, o godz. 15.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE bpa Krzysztofa Chudzio. Szczegółowy program zamieszczony w gablotach.
 7.  Zapraszamy do udziału w Konkursie Literackim „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2024 r. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
 8. Od 4 do 14 lipca odbędzie się 44 piesza pielgrzymka na Jasną Górę w grupie św. Jacka. Zapisy do 3 lipca smsem na nr 505 728 959. Zaprasza Ks. Marcin Wilk przewodnik grupy św. Jacka. Szczegóły w gablocie.
 9.  Od 21 do 27 lipca w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się 37 FSM. Zapraszamy
 10. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 1.  Decyzją Kapituły Prowincjalnej Tomasz Czajka został wybrany na Rektora WSD w Krakowie. Jutro O. Tomasz udaje się do Seminarium, aby przejąć nowe obowiązki. Gratulujemy wyboru, jednocześnie dziękujemy za posługę na rzecz tutejszej wspólnoty klasztornej, parafialnej i sanktuaryjnej, życzymy wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego i opieki MB Kalwaryjskiej.
 1.  Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym. Polecamy najnowszą pozycję „Bóg zadziałał w moim życiu”, cz. II,- świadectwa łask otrzymanych przez wstawiennictwo O. Wenantego, Opowiadania „Na obydowskich łąkach” – autorstwa Joanny Lerenowicz oraz kalendarz na przyszły rok. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji.
 2. 13. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.