VIII Niedziela Zwykła – 27. 02. 2022 r.

 1. Dziś rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach uzależnionych i ich rodzinach, prosząc dla nich o dar wolności od alkoholizmu i innych używek. Sami podejmijmy również postanowienia abstynencji, zwłaszcza na rozpoczynający się w środę czas Wielkiego Postu.
 2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Ewą Radyk – prawnikiem i adwokatem kościelnym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji
 3. 2 marca przypada Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 7:00; 11:00 i 17:00, w Leszczynach o 17:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły tzn.: post jakościowy – od pokarmów mięsnych (dla tych którzy ukończyli 14.ty rok życia) oraz post ilościowy – czyli trzy posiłki w ciągu dnia, ale tylko jeden do syta i dwa „lekkie” (dla tych którzy ukończyli 18.ty rok życia a nie rozpoczęli 60.tego roku życia).
 4. Droga Krzyżowa z uczeniem relikwii Krzyża Świętego będzie odprawiana w naszym Sanktuarium w piątki Wielkiego Postu o g. 16:30. Eucharystia po Drodze Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii Krzyża Św. będą w każdą niedzielę o g. 15:15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach jest zobowiązana Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania. Młodzież zapraszamy na spotkanie w I piątek o godz.16.00 do sali Fredry, a potem na drogę Krzyżową i Mszę św.
 5. Zgodnie z tradycją, dobrowolne ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali, natomiast podczas Drogi Krzyżowej jest wystawiony koszyk na jałmużnę wielkopostną przeznaczoną dla Caritas naszej Archidiecezji. Będą też do zabrania skarbonki do których możemy przez cały wielki post zbierać ofiarę i na koniec przynieść także jako jałmużnę postną.
 6. We czwartek podczas porannej Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS.
 7. W pierwszy piątek miesiąca kapłan odwiedzi chorych od godz. 10.00.  o godz.: 7 : 00 – 17:00 Msza Święta. Również w piątek święto św. Kazimierza Królewicza.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.00 medytacja i różaniec a o godz. 12.00 Msza św.
 9. W przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 8:00 zmiana tajemnic żywego różańca. Msza św. wieczorna o godz. 16.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie.
 10. Informujemy, iż każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Szczegółowe dane znajdują się na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną!
 11. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelowało modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w dzisiejszą niedzielę, 27 lutego oraz w Środę Popielcową, 2 marca br., na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
 12. Od czwartku 3 marca rozpoczniemy ogólnopolską nowennę za kapłanów i powołania kapłańskie, zakonne i misyjne przez przyczynę św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Modlitwy nowennowe będą po porannej Mszy św., a w przyszłą niedzielę odbędzie się peregrynacja Cudownego Wizerunku MB Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski, która uratowała Warszawę i Polskę przed zalewem komunizmu w 1920 roku
 13. Rekolekcje parafialne będą od 11 do 13 marca. Program rekolekcji ogłoszony będzie za tydzień.
 14. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Na kolejny tydzień życzymy pełni Bożej opieki, niech Maryja – Pani Kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.