VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

05, 05. 2024 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ze śpiewaną Litanią Loretańską, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30, w Nowosiółkach w tygodniu o 17.00, a w niedzielę o 16.00.
 2. Przeżywamy ostatni dzień Triduum podczas Mszy św. o 7.30 i 9.00 z kazaniami przygotowującym do Nawiedzenia Obrazu Serca Jezusowego w naszej parafii. Nawiedzenie rozpocznie się przyjęciem obrazu i Eucharystią o godz. 18.00 w poniedziałek 6 maja –(gromadzimy się przed świątynią O 17.20), a pożegnamy obraz Mszą św. o godz. 16.30 i odwieziemy do parafii w Sierakoścach 7 maja we wtorek. Dokładny program nawiedzenia zamieszczony na stronie internetowej, w gablocie i wyłożony jest za ławkami w kościele. Prosimy o udekorowanie domów na czas nawiedzenia.  Chorych zapraszamy na Mszę św. z sakramentem namaszczenia we wtorek na godz. 12.00. Prosimy parafian o umożliwienie dotarcia chorym do świątyni, a tych którzy nie będą mogli wziąć udziału w Eucharystii prosimy o zgłoszenie do zakrystii. Kapłan po Mszy św. nawiedzi tych chorych w domach.
 3. Z kalendarza liturgicznego: W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba we wtorek 4 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, we środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski, modlimy się w int. bpa Stanisława w dniu Jego imienin, we czwartek 1 dzień nowenny do Ducha Świętego,
 4. Za tydzień 12 maja zapraszamy na uroczystość I Komunii św. na godz. 9.00. Zapraszamy także na Mszę św. o godzinie 11.00 – inaugurującą sezon rowerowy. Zaraz po Niej poświęcenie bicykli przed bazyliką. Natomiast na placu przed Domem Pielgrzyma będzie możliwość skorzystania z trenażerów i innych atrakcji przygotowanych przez Kalwaryjski Ośrodek Pomocy. W przyszłą niedzielę – 12 maja – obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – o godz. 14:00 Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej a następnie procesja do kaplicy Wniebowstąpienia Pana Jezusa i okolicznościowe nabożeństwo. Zapraszamy.
 5. Od 17 do 19 maja rekolekcje Przewodników Kalwaryjskich. Zapraszamy także tych którzy pragną zostać przewodnikiem kalwaryjskim. Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Pielgrzyma. W sobotę 18 maja o 9.00 wyruszą Dróżki do Pana Jezusa, w niedzielę 19 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O 13.00 Dróżki do Matki Bożej Bolesnej. W poniedziałek 20 maja młodzież naszego dekanatu przystąpi do sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9.00 i 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Żurawicy. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 1. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 1. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Dobrodziejów otaczamy opieką modlitewną.
 2. Organizujemy VI-tą edycję konkursu literackiego: „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2024 r. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
 3. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza dzieci i Młodzież na Wakacje z Bogiem. W ofercie znajdują się tygodniowe turnusy na Wybrzeżu k. Dubiecka, Rajskiem nad Soliną i w Ustrzykach Górnych. Koszt 730 zł. Zapisy od 4 maja. Więcej informacji na plakacie oraz a stronie ram.przemyska.pl.
 1. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.

 

 

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa…

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.