VII   NIEDZIELA    WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA   PAŃSKIEGO

 1. 05. 2024 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uroczystość I Komunii św. o godz. 9.00. Zapraszamy na Kalwaryjskie wzgórze, wszystkich miłośników jednośladów, dziś Mszą św. o godzinie 11.00 – inaugurujemy sezon rowerowy. Zaraz po Eucharystii poświęcenie bicykli przed bazyliką. Na uczestników akcji czekają będą profesjonalne trenażery, kiermasz prac ręcznych, a także możliwość nabycia grillowanych przekąsek i ciepłych napojów.   O 14:00. Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej a przy kaplicy Wniebowstąpienia Pana Jezusa okolicznościowe nabożeństwo. Zapraszamy!!!
 2. Od 17 do 19 maja rekolekcje Przewodników Kalwaryjskich. Zapraszamy także tych którzy pragną zostać przewodnikiem kalwaryjskim. Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Pielgrzyma.
 3. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się w naszym Sanktuarium uroczystości odpustowe Zesłania Ducha Świętego. W sobotę 18 maja Msze św. o g. 7:00 i 18:00.
  – O g. 9:00 rozpoczną się Dróżki Pana Jezusa, w czasie dróżek około 11:00 dodatkowa Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej.

– o godz. 17.30  nabożeństwo majowe, o 18.0 Msza św., O 21.00 Apel Maryjny.

– O g. 21:30 rozpoczniemy czuwanie i o 24.00-Msza-św.
– W przyszłą niedzielę suma odpustowa o g. 11:00. Natomiast o g. 13:00 rozpoczną się Dróżki Matki Bożej Bolesnej. Dróżki poprowadzi Ks. Grzegorz.

 1. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej.
 2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Aleksandra Mazur – psychiatra. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 3. Organizujemy VI-tą edycję konkursu literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2024 r. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
 4. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 5. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.  W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.