Renowacja i konserwacja kościoła oraz kaplic

Drodzy Pielgrzymi. W Sanktuarium kalwaryjskim rozpoczęliśmy renowację i konserwację wnętrza kościoła oraz kaplicy “Ukrzyżowania”. Jest to część wielkiego projektu: „Kalwaryjskie fortalicium Fredry – konserwacja, renowacja i roboty budowlane przy zabytkowych obiektach klasztornych wraz z kaplicami kalwaryjskimi” (zobacz szczegóły na www).

Na zdjęciach poniżej widoczne jest m.in. usuwanie wtórnych przemalowań (nawarstwień) z oryginalnych malowideł sklepienia naw bocznych. Sceny z życia św. Franciszka przedstawiają moment otrzymania reguły przez św. Franciszka, nadania odpustu Porcjunkuli, stygmatyzacji oraz orędownictwa za grzesznym światem przez św. Franciszka i św. Dominika.

Dziękujemy każdemu z Was za wsparcie finansowe wspomnianych remontów, by to święte miejsce służyło dziś Pielgrzymom oraz następnym pokoleniom.

Ukończenie tego projektu nie jest możliwe bez Waszego wsparcia. Dziękujemy również za Wasze zachęcania innych do wspierania naszych projektów. Przypominamy nr konta remontowego na ten cel.

52 1240 1776 1111 0000 1936 2465 – Ofiary na remont Sanktuarium

Możesz nas wspierać przez bezpieczne płatności elektronicznehttps://kalwaria.franciszkanie.pl/wesprzyj

Niech Jezus Zbawiciel błogosławi Wam, a Jego Matka, Pani Kalwaryjska, wspiera w codzienności. Modlimy się za Was każdego dnia.

Do zobaczenia w Kalwarii Pacławskiej

Franciszkanie