Pierwsza sobota

      Po wieczornej Mszy Świętej wyruszyła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kaplicy, która znajduje się blisko granicy z Ukrainą. Franciszkanie pragną kontynuować zeszłoroczną modlitwę „Różaniec do granic”. Pielgrzymi, którzy przybyli na kalwaryjskie wzgórze modlili się o pokój na świecie, nawrócenie grzeszników, a szczególnie za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Z okazji kalwaryjskiego jubileuszu Stolica Apostolska nadała sanktuarium szczególne przywileje, odpusty i łaski Roku Jubileuszowego, dlatego też i nie zabrakło modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka.

Piękna pogoda, a przede wszystkim niespotykane kalwaryjskie krajobrazy sprzyjały licznie przybyłym pielgrzymom w modlitwie, skupieniu i refleksji.

Uwieńczeniem nabożeństw fatimskich będzie jesienna pielgrzymka Róż Żywego Różańca archidiecezji przemyskiej do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej i poświęcenie kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

Na kolejne nabożeństwo fatimskie w pierwszą sobotę, 7 lipca,  serdecznie zapraszają kalwaryjscy franciszkanie, kustosze sanktuarium.

o. Edward Staniukiewicz

Zobacz galerię: