OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 04. 07. 2021 r.
1. Przeżywamy czas urlopów i wakacji – niech ten czas będzie również okazją do odkrywania Pana Boga w Sakramentach św. na modlitwie i w czytaniu Pisma św., w pięknie przyrody i w napotkanym drugim człowieku! Zachęcamy także do spędzenia wakacji z naszym Franciszkańskim Duszpasterstwem Młodzieży i Powołań. Informacje na stronie internetowej www.franciszek.pl i w gablotach.
2. Po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic żywego różańca. Wieczorna Mszą św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie.
3. W ramach Roku Ojca Wenantego organizujemy po raz trzeci Konkurs Literacki: „Ojciec Wenanty – czy znasz? Informacje o konkursie zamieszczone na plakatach i stronie internetowej wenanty.pl.
4. Zapraszamy na nieszpory codziennie o godz. 17:30 oraz do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Jasnogórskim w intencji ustania pandemii.
5 W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy we wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i patronki Dzieł Misyjnych, we czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; w piątek, wspomnienie Świętych Męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy, męczenników; w sobotę, wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy.
6. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
7. W tym tygodniu zostały odebrane ostatnie prace konserwatorskie przy kaplicach dróżkowych: św. Rafała i Ukrzyżowaniu PJ w ramach realizowanego programu „Infrastruktura i Środowisko”. W tym programie zrealizowano prace przy Świątyni i dwóch pozostałych kaplicach Grobie i Domku Matki Bożej. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.
8. W niedzielę 11 lipca odbędzie się „XXVI Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków”. Msza św. o godz. 11.00 na galerii. Serdecznie zapraszamy
9. W dniach 16-17 lipca 2021 r. (piątek-sobota) odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Grup i Wspólnot Modlitewnych Ojca Wenantego Katarzyńca oraz czcicieli sługi Bożego, a także wspólnot karmelitańskich. Z racji pierwszej rocznicy podniesienia kalwaryjskiej świątyni do rangi bazyliki mniejszej 16 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Szczegóły pielgrzymki zamieszczone na plakatach i stronie internetowej.
10. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721 212 260.
11. 7 lipca o godz. 10.00 zostanie przeprowadzona akcja zbierania elektronarzędzi w związku z Akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Szczegóły na ulotkach i plakatach. Zbiórka elektrośmieci na Pacławiu przy świetlicy, na Kalwarii na parkingu, w Nowosiółkach przy świetlicy.
12. W niedzielę 18 lipca zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Przemyślu.
13. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, oferującego smaczne posiłki oraz kawę, herbatę, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Przy grobie O. Wenantego polecamy nowe opracowania dotyczące O. Wenantego Katarzyńca.
Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani
Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.