1. Przeżywamy czas urlopów i wakacji – niech ten czas będzie również okazją do odkrywania Pana Boga w Sakramentach św. na modlitwie i w czytaniu Pisma św., w pięknie przyrody i w napotkanym drugim człowieku! Zachęcamy także do spędzenia wakacji z naszym Franciszkańskim Duszpasterstwem Młodzieży i Powołań. Informacje na stronie internetowej www.franciszek.pl i w gablotach.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy we środę św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora, we czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

3. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.

4. W przyszłą niedzielę wspominać będziemy św. Marię Magdalenę, o g. 14:30 wyruszy pokutna procesja do pustelni św. Marii Magdaleny, w kaplicy modlitwy okolicznościowe. Zapraszamy do udziału!

5. Zapraszamy na nieszpory codziennie o godz. 17:30 oraz do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Jasnogórskim w intencji ustania pandemii.

6. W dalszym ciągu trwają prace przy zabudowaniach przyklasztornych. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.

7. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, oferującego smaczne posiłki oraz kawę, herbatę, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Przy grobie O. Wenantego polecamy nowe opracowania dotyczące O. Wenantego Katarzyńca.

8. W niedzielę 25 lipca po Mszach świętych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – będzie poświęcenie pojazdów z błogosławieństwem kierowców. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na poszkodowanych przez powodzie i nawałnice.

9. Wielki Odpust Kalwaryjski od 11 do 15 sierpnia, odbędzie się w tradycyjnej formie. Program zamieszczony na stronie sanktuaryjnej, facebooku i plakatach.

10. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Przemyślu.

11. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.