Kaplica Matki Bożej Fatimskiej

6 października 2018r. na wzgórze kalwaryjskie przybyli Leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczył o. Prowincjał Marian Gołąb OFM COnv, który w czasie homilii przypomniał, jakie znaczenie ma Kalwaria dla przybywających pielgrzymów.

Z tą pielgrzymką związane zostało również oddanie do użytku kapliczki przy granicy z Ukrainą, stąd też Ojciec Marian przedstawił znaczenie historyczne tego miejsca i jednocześnie wskazał na wartość duchową, pozostającą w sercach pielgrzymów. Spotkanie w ramach pielgrzymki leśników staje się zatem okazją do odkrywania piękna Kalwarii we franciszkańskim spojrzeniu, zarówno w przyrodzie, jak i podczas modlitwy. Wymownym znakiem modlitewnego spotkania – jak podkreślił Ojciec Prowincjał – stają się przeżywane jubileusze: 350-lecie istnienia Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, 100- lecie odzyskania niepodległości i 40-lecie powstania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Po Mszy św. pielgrzymi udali się z figurą Matki Bożej Fatimskiej do odnowionej kapliczki za Pacławiem przy granicy z Ukrainą, gdzie dokonano uroczystego poświęcenia kaplicy, która rok temu wzięła udział w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej „Różaniec do granic”. Przy kaplicy posadzone zostały pamiątkowe dęby z nasion Dębu Chrobrego na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Źródło i galeria zdjęć: http://przemyska.pl/2018/10/06/kalwaria-paclawska-pielgrzymka-lesnikow/