III Niedziela Zwykła

Niedziela Słowa Bożego

  1. 01. 2022 r.

 

  1. Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka
  2. Odpowiadając na prośbę Duszpasterzy parafii Kormanic i społeczności szkoły podstawowej w Fredropolu dzisiaj po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz leczenia Julki z Kłokowic.
  3. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, we środę wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów, w piątek wspomnienie św. Tomasza z  Akwinu, prezbiterium i doktora Kościoła.
  4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii – swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Dorota Winiarz – pedagog, resocjalizator, doradca życia rodzinnego. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
  5. Przypominamy, iż można odpisać 1% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną!
  6. Za tydzień odbędzie się finał VII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który współorganizujemy w naszym Sanktuarium z Centrum Kulturalnym w Przemyślu i Podkarpackim Stowarzyszeniem Gospel. Ze względów sanitarnych przegląd odbędzie się w jednym dniu. W niedzielę Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył będzie Abp Adam Szal, po Mszy św. zapraszamy na koncert Magdy Anioł i Adama Szewczyka, a o  14.30 rozpocznie się gala finałowa z koncertem wybranych laureatów.  Zapraszamy do wysłuchania.  Eucharystia w tą niedzielę o godz. 16:00 będzie w Kaplicy Domu Pielgrzyma
  7. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym.  Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji
  8. W dniach 19- 27 lutego br w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego. Więcej szczegółów na stronie sanktuarium w zakładce „rekolekcje”.
  9. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne na 2022 rok. Sklepik sanktuaryjny czynny po sumie w bocznym wejściu do Kościoła.

 

Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom, a Maryja – Pani kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.