Chrystus Żyje! – najbliższe wydarzenia

Trwamy w radości Zmartwychwstania Jezusa!

Drodzy Pielgrzymi. Niech Chrystus wraz z Maryją udzielą Wam  głębokiego pokoju i nadziei prosto z chwalebnego Nieba!

Zapraszamy do udziału w najbliższych wydarzeniach, które będą miały miejsce w naszym Sanktuarium.

Kwiecień:

28.04 – Święto Miłosierdzia Bożego – dodatkowe nabożeństwo o godz. 15:00. XIII Podkarpackie Rozpoczęcie sezonu motocyklowego – msza św. o godz. 11:00 na galerii pod przewod. o. Pawła Odoja – gwardian i proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego we Lwowie.

Maj:

1.05 – I Rozpoczęcie Sezonu Rowerowego na Kalwarii Pacławskiej. O godz. 11:00 msza święta, a po niej piknik charytatywny na rzecz Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca. Zapraszamy całe rodziny.

3.05 – Uroczystość NMP Królowej Polski. Zakończenie roku jubileuszowego 350 lat Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. XII Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Niesłyszących. Msza święta (suma) o godz. 11:00 pod przewod. Abpa Adam Szala i Prowincjała franciszkanów o. Mariana Gołąba.

4.05 – Odpust Znalezienia Krzyża Świętego. Msza św. o godz. 8:00, a po niej o godz. 9:00 Droga Krzyżowa na dróżkach (Gradusy).

4.05 – Nabożeństwo Fatimskie – msza św. o godz. 18:00, a po niej procesja różańcowa do kaplicy MB Fatimskiej przy granicy z Ukrainą.

5.05 – XXV Pielgrzymka Strażaków Podkarpacia. Msza św. o godz. 11:30 na galerii.

12.05 – Uroczysta msza św. o godz. 11:00 pod przewod. abpa Adama Szala w intencji pomordowanych kapelanów katyńskich oraz funkcjonariuszy i pracowników BiOSG. O godz. 12:30 procesyjne przejście do Alei Pamięci Kapelanów Katyńskich (okolice kaplic na “Ukrzyżowaniu”). O godz. 12:45 odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej i Alei Dębów Pamięci Kapelanów Katyńskich. O godz. 13:00 powrót do sanktuarium i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.