Boże Narodzenie 2019

BOŻE NARODZENIE 2019 w Sanktuarium Kalwaryjskim.

W tym roku szopka betlejemska wbudowana jest w wielki ołtarz, by wskazać na głębokie połączenie wcielenia Syna Bożego z Eucharystią.

We wtorek (24.12) Wigilia – dzień uroczystego oczekiwania na przyjście Pana. Gorąco zachęcamy do przeżycia tego dnia w duchu tradycyjnego postu! Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, którą rozpoczynamy od odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, modlitwy o błogosławieństwo dla rodziny i dzielenia się opłatkiem przy składaniu życzeń. Zachęcamy także do wyłączenia telewizora i wspólnego, rodzinnego kolędowania!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej – Pasterce, która będzie sprawowana o północy. Natomiast w Leszczynach Msza Święta – Pasterka o g. 22:00. Nie będzie tam Mszy św. w pierwszy dzień Świąt.
W pierwszy i drugi dzień świąt w naszym Sanktuarium Msze Święte w porządku niedzielnym (8:00. 11:00 i 16:00).

Po Eucharystiach o 11:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem „Pokolenie”.

ŻYWA SZOPKA – Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi do obejrzenia owieczek, królików oraz kucyka. Uwaga – zwierzęta będą podczas oktawy do 29.12 oraz w każdą niedzielę do 11.01, natomiast kucyk będzie tylko w dniach 24-26.12 oraz wszystkie niedziele do 11.01.Wejście do szopki przy wielkim ołtarzu z lewej strony od sklepiku.
Do zobaczenia w Kalwarii!

WIZYTA DUSZPASTERSKA – czyli kolęda – w naszej parafii: w sobotę 28 grudnia. Kolęda w całej parafii rozpocznie się o godz. 10:00.

W niedzielę (29 grudnia) obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

W ostatnią sobotę (25 I) i niedzielę stycznia (26 I) odbędzie się V Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium. Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną na adres gospelprzemysl@wp.pl  Można też zabrać plakaty z zakrystii aby powiesić w miejscach dla zainteresowanych Festiwalem.


GLORIA IN EXCELSIS DEO!