Alpha kurs

Zapraszamy na jesienną edycję kursu ALPHA dla dorosłych przy naszym sanktuarium. Jest to cykl 10 spotkań na temat podstawowych prawd wiary chrześcijańskiej m.in. o modlitwie, Piśmie Świętym, dzieleniu się wiarą na co dzień, uzdrowieniu, walce duchowej czy Kościele.  Rozpoczynamy 23 października w godzinach 18:30-21:00. Spotkania będą odbywać się co tydzień we wtorki, w klasztornej Sali Fredry. Będzie możliwy dojazd na spotkania, specjalnie wynajętym autobusem, na trasie Przemyśl – Kalwaria Pacławska przez Fredropol, Sierakośce i Nowosiółki Dydyńskie. Zapisy w zakrystii lub pod numerem tel. 722001505. CZEKAMY na Ciebie 🙂 Zapisz się już dzisiaj. Miejsca ograniczone.

Jak będą wyglądać nasze spotkania?

Posiłek

Niezależnie czy spotykamy się z grupą przyjaciół przy kuchennym stole czy na kawie i szybkim ciastku w kawiarni, jedzenie na swój sposób zbliża ludzi. Nie inaczej jest na Alpha. Wszystkie spotkania rozpoczynają się od posiłku, ponieważ jest to świetny sposób na nawiązanie relacji i poznanie innych osób.

Wykład

Wykłady mają na celu angażować i inspirować do dyskusji w małych grupach. Zazwyczaj trwają ok. 45 minut, mogą być przedstawiane przez mówcę na żywo lub być odtworzone z nagrania wideo. Odkrywają ważne zagadnienia dotyczące wiary i ukazują podstawy chrześcijaństwa, zwracając uwagę na pytania: Kim jest Jezus? Na czym opiera się nasza wiara? Dlaczego i jak się modlić? W jaki sposób Bóg nas prowadzi? …

Dyskusja

Prawdopodobnie najważniejszą częścią Alpha jest: szansa na podzielenie się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi tematu spotkania podczas dyskusji w małej grupie. Jest to okazja, żeby usłyszeć co myślą inni w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Nie trzeba nic mówić, ale można o wszystko pytać”.