IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza
22. 04. 2018 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Dlatego chcemy zachęcić wszystkich do szczególnej modlitwy w tym tygodniu w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Chcemy także podziękować wszystkim tym, którzy pamiętają o tej intencji w swoich codziennych modlitwach.

2. Spotkanie uczestników tegorocznego Misterium Męki Pańskiej odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w klasztorze w Sali Fredry. Prosimy o przekazanie tej informacji uczestnikom spoza naszej parafii.

3. Jutro uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, Patrona Polski, we wtorek wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, jest to też 2 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, a we środę święto św. Marka Ewangelisty.

4. Za tydzień w naszym Sanktuarium obchodzimy Odpust Znalezienia Krzyża Świętego. W sobotę po porannej Mszy św. rozpocznie się Droga Krzyżowa z Gradusów o godz. 9.00. Zapraszamy. W najbliższą niedzielę odbędzie się już po raz 12.ty “Podkarpackie rozpoczęcie sezonu motocyklowego”. W trakcie tego spotkania przeprowadzimy również akcję poboru krwi. Głównej Mszy św. na galerii z poświęceniem pojazdów o godz. 11:00 przewodniczył będzie O. Waldemar  Czerwonka – proboszcz i gwardian z Horyńca – Zdroju.

5. W dniach 1-2 maja odbędzie się sympozjum naukowe nt. 350-lecia Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Szczegóły na plakatach. Natomiast 3 maja o godz. 11.00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem abpa Adam Szala i władz naszej Prowincji zainaugurujemy Rok Jubileuszowy naszego Sanktuarium. Już dziś zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

6. W niedzielę 13 maja o g. 9:00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii, a we czwartek 17 maja o godz. 18.00 bp Stanisław Jamrozek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z dekanatu Kalwaria Pacławska.

7. Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel i Centrum Kulturalne w Przemyślu zapraszają do udziału w XVII edycji Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel. Szczegóły wydarzenia na plakatach w gablocie. Warsztaty są objęte honorowym patronatem JE Ks. Bpa Adama Szala oraz prezydenta miasta Roberta Chomy. W zakrystii są plakaty informacyjne – prosimy o zgłaszanie się po nie i zamieszczanie w swoim miejscu zamieszkania.

8. Przypominamy, iż każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Szczegółowe dane znajdują się na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Tych, którzy złożyli u nas swoje Pit-y prosimy o odbiór w zakrystii.

9. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, oferującego smaczne posiłki oraz kawę, herbatę, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!