XX Niedziela Zwykła

18. 08. 2019 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i dobrego przebiegu tegorocznych uroczystości Wielkiego Odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Niech Matka Boża Kalwaryjska wynagrodzi swoją opieką wszelki bezinteresowny trud i wyprosi u swego Syna potrzebne łaski wszystkim Dobrodziejom.

2. W najbliższym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata, we środę św. Piusa X, papieża, we czwartek NMP Królowej, w sobotę święto św. Bartłomieja – Apostoła.

3. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.

4. W dniach 9 – 17 listopada br w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego. Informacja o zapisach na stronie www.kalwariapaclawska.pl (zakładka Rekolekcje).

5. W sobotę 31 sierpnia o godz. 10.00 rozpocznie się Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi chorych i Starszych. W programie m.in. konferencja, modlitwa różańcowa, Msza św. pod przewodnictwem Abpa Adama Szala, świadectwa  i nabożeństwo lourdzkie. Szczegóły programu zamieszczone na plakatach. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

6. Zakończono prace przy Pustelni Marii Magdaleny oraz elewacji kaplicy św. Rafała. Trwają prace przy kaplicy Trzech Marii. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Bliższe informacje o przeprowadzanych pracach konserwacyjnych można znaleźć na ulotkach z tyłu kościoła. Jest tam też numer konta klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.

7. W ramach działalności Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy O. Wenantego Katarzyńca, dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 i 11.00 można skorzystać z porad mediatora rodzinnego – doradcy życia rodzinnego oraz kapłana. Zainteresowanych zapraszamy do pomieszczenia przy zakrystii. Więcej informacji na temat ośrodka jest dostępnych na ulotkach z tyłu kościoła oraz na stronie internetowej pomoc.kalwariapaclawska.pl

8. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików pamiątkami i ziołami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.  W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

PODZIĘKOWANIE ZA ODPUST KALWARYJSKI 2019 i obszerna relacja z całego Odpustu (zdjęcia i filmy)! – kliknij