II Niedziela Adwentu

09. 12. 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie, dlatego przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszki, w całości przeznaczone na pomoc Kościołowi za naszą wschodnią granicą. Za wszelką życzliwość dziękujemy!

2. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie, które sprawujemy w ciągu tygodnia o g. 8:00.

3. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć tradycyjne świece Caritas. Są one dostępne w naszej zakrystii – ofiara w wysokości min. 5 zł jest w całości przeznaczona na wsparcie potrzebujących!

4. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: we czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora.

5. We czwartek 13 XII obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.

6. W sobotę 15 XII nasi Bracia: Rafał i Paweł będą roznosić opłatki wigilijne od godz. 9.30.

7. Od niedzieli 16. XII – rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, a tym samym bezpośrednie przygotowanie do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Postarajmy się, by pośród zabiegania, troski o wygląd zewnętrzny i obfitość stołu nie zapomnieć o przygotowaniu duchowym, zwłaszcza przez sakrament pokuty.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej w sali Fredry

9. Firma medyczna SK-MED z Krakowa organizuje jutro badania profilaktyczne w Przychodni w Huwnikach. Badania będą trwały od 9 do 12. Lista badań zamieszczona w gablocie, rejestracji można dokonać osobiście lub telefoniczne. Badania są płatne. Wszelkie szczegóły na ogłoszeniu.

10. 15 grudnia br. w Przemyślu odbędzie się Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich, organizowany w setną rocznicę walk o polskość tych miast. Wydarzenie rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą, sprawowaną w Kościele oo. Franciszkanów przez J.E. ks. Abp. Józefa Michalika o godzinie 15.00. Tuż po Mszy Świętej z Placu Niepodległości wyruszy Marsz Orląt. Zapraszają organizatorzy Fundacji Wczoraj i Jutro z Rzeszowa.

11. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Przez ręce Maryi, Pani Kalwaryjskie, prośmy o pełnię Bożego błogosławieństwa, aby święty czas Adwentu, był dla nas dobrym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego!