NIEDZIELA PALMOWA / MĘKI PAŃSKIEJ

05. 04. 2020 r.

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 15:15.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia: Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać największe tajemnice naszej wiary:

WIELKI CZWARTEK (9.04) – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00, ale bez udziału wiernych

WIELKI PIĄTEK (10.04) – dzień postu ścisłego (tzn. ilościowego – trzy posiłki w tym jeden do syta – i jakościowego – bez pokarmów mięsnych). O godz. 8:30 tzw. „ciemna Jutrznia” z godziną czytań. O godzinie 15.00 – Droga Krzyżowa. O godz. 16:00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale.

WIELKA SOBOTA (11.04.) – O godz. 8:30 jutrznia z godziną czytań. Wigilia Paschalna o g. 20:00. Udział wiernych możliwy do 5 – ciu osób.

W tym dniu nie organizujemy błogosławieństwa pokarmów. Prosimy, aby w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone błogosławieństwo stołu wg formularza podanego poniżej. Można też zabrać w formie papierowej wystawionej w ciągu tygodnia za ławkami.

Błogosławieństwo stołu w poranek wielkanocny (plik PDF)

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (12.04) – Msza św. rezurekcyjna o g. 6:00, następnie Msze św. o g. 9:00; 11:00, 16:00 i 18.00 w Leszczynach o 9:30. Zadbajmy o godne, pełne wiary i modlitwy, przeżycie najbliższych dni!

Kwestię ilości osób mogących brać udział w Eucharystiach sprawowanych w Niedzielę Zmartwychwstania, rozstrzygną rozwiązania państwowe, które będą w tym dniu obowiązywały. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje na daną godzinę.

UWAGA: Całe Triduum będzie transmitowane NA ŻYWO przez nasz profil Facebook (Sanktuarium Kalwaria Pacławska) oraz kanał na Youtube (Kalwaria Pacławska).

3. Informujemy, iż każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Szczegółowe dane znajdują się na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej (kliknij). Tutaj znajduje się darmowy, elektroniczny formularz ułatwiający wypełnienie PITu.  Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy!

4. Intencje mszalne można zamawiać:

  • osobiście w zakrystii kościoła

  • telefonicznie: +48 16 671 95 44

  • lub poprzez e-mail: sanktuarium@kalwariapaclawska.pl

W związku z zagrożeniem epidemiologicznymi i ograniczeniami w uczestnictwie we Mszach św. pragniemy zwrócić się z prośbą o wsparcie finansowe naszego sanktuarium poprzez wpłaty na konto sanktuaryjne podane poniżej.

KONTO: 89 1240 1776 1111 0000 1936 2478

Klasztor Znalezienia Krzyża Św.

Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych

37-743 Kalwaria Pacławska 40

Prośmy Dobrego Boga o błogosławieństwo na nadchodzący tydzień, szczególnie w przeżywaniu wielkich tajemnic naszej wiary! Niech Pani Kalwaryjska wstawia się za nami.


ZAPRASZAMY do obejrzenia reportażu o o. Wenantym Katarzyńcu w TV Trwam w dwóch odcinkach. Prosimy Was o promocję i udostępnianie tej informacji.

Cz. 1

Cz. 2

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z realizowanego projektu: „Kalwaryjskie Fortalicium Fredry”.

Wesprzyj renowację kościoła.