XXVIII Niedziela Zwykła

13. 10. 2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tradycyjnie puszka przeznaczona na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki któremu ponad 2 500 ubogich studentów z ubogich rodzin kontynuuje swoje kształcenie.

2. Procesja różańcowa po Mszy św. o g. 11:00. W trakcie procesji odmówimy różaniec – dlatego po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe zwłaszcza młodzież i dzieci, do naszej świątyni, codziennie o godzinie 17:30! Przypominamy również, że za modlitwę różańcową można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 spotkanie Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej w Sali Fredry.

5. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.

6. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci zmarłych. Można już składać kartki z wypominkami.

7. Trwają prace przy kaplicy Trzech Marii, ołtarzu z kaplicy Kajfasza i przy polichromii w kościele. Trwają prace przy zabudowaniach gospodarczych, w miejsce których powstaną nowe budynki dla potrzeb pielgrzymów. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Bliższe informacje o przeprowadzanych pracach konserwatorskich można znaleźć na ulotkach z tyłu kościoła. Jest tam też numer konta klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.

8. W listopadzie zapraszamy na rekolekcje małżeńskie. Szczegóły na plakatach wokół Sanktuarium.

9. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym, wśród nowości najnowsza książka: „Świadectw – zeznania tych, którzy go znali”. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji.

10. W dniach 9 – 17 listopada br w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego. Informacja o zapisach na stronie kalwariapaclawska.pl (zakładka Rekolekcje).

11. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi o. Edward Staniukiewicz, solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej i życzymy Mu Opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej. We środę rocznica święceń biskupich ks. Abpa Józefa Michalika, pamiętajmy w naszych modlitwach o Arcybiskupie Emerycie, a w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, modlimy się w intencji służby zdrowia.

12. W ramach działalności Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy O. Wenantego Katarzyńca, dzisiaj od godz. 8.30 do 14.00 można skorzystać z bezpłatnych porad pedagog i psychoterapeutki  terapii uzależnień Katarzyny Jaromi. Zainteresowanych zapraszamy do pomieszczenia przy zakrystii. Za tydzień, 20 października będzie można skorzystać z bezpłatnych porad psychoterapeutki i pedagog Aleksandry Tołpy. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl oraz na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.

13. Z racji trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w przyszłą niedzielę o godz. 10.20 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, którą poprowadzą dzieci z przedszkola sióstr felicjanek z Przemyśla.

14. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet (do godz. 16.00) z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.

15. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne. Od poniedziałku parafian prosimy o rezerwowanie intencji na następny rok.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizowanego projektu: „Kalwaryjskie Fortalicium Fredry”.