UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 II NIEDZIELA ADWENTU

8. 12. 2019 r.

1. Zgodnie z zapowiedzią, dziś przy wyjściu z kościoła, odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołom na Wschodzie – dziękujemy za każdą ofiarę.

2. Zachęcamy do uczestnictwa Mszach Świętych roratnich, które sprawujemy codziennie o godz. 8.00.

3. W piątek 13 grudnia zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego sakramentu, która w tym dniu przypada na nasz kościół. Rozpoczęcie po Mszy świętej porannej a zakończenie błogosławieństwem o godz. 19.00 i Apelem maryjnym z zasłonięciem Cudownego Obrazu Matki Bożej. Prosimy, aby przedstawiciele grup duszpasterskich działających w naszej parafii dzisiaj zgłaszali w zakrystii godziny, w których będą adorować Pana Jezusa.

4. W ramach działalności Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy 0. Wenantego Katarzyńca, można dziś skorzystać z bezpłatnych porad mediatora rodzinnego i doradcy życia rodzinnego. Zainteresowanych zapraszamy do pomieszczenia przy zakrystii. Więcej o Ośrodku na stronie pomoc.kalwariapaclawska.pl

5. Spotkanie Wspólnoty Rycerstwo Niepokalanej odbędzie się za tydzień, w niedzielę 15 grudnia, po Mszy o godz. 8.00.

6. Trwają prace przy polichromii kościoła oraz przy zabudowaniach dla pielgrzymów. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont, które można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej lub na konto remontowe podane na stronie internetowej.

9. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Przez ręce Maryi Niepokalanej, prośmy o pełnię Bożego błogosławieństwa, aby święty czas Adwentu był dla nas dobrym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizowanego projektu: „Kalwaryjskie Fortalicium Fredry”.

Wesprzyj renowację kościoła.