Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

14. 04. 2019 r.

1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Misterium Męki Pańskiej na Dróżkach Kalwaryjskich, które rozpocznie się dzisiaj około g. 12:30 przy kaplicy „Domku Matki Bożej”. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 15:15.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia: Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać największe tajemnice naszej wiary:

WIELKI CZWARTEK (18.04) – o g. 10:00 w Archikatedrze Przemyskiej ks. Arcybiskup wraz z przybyłymi kapłanami sprawuje Mszę Krzyżma, która jest znakiem jedności kapłanów z Pasterzem Diecezji. O g. 18:00 w naszym Sanktuarium Msza św. Wieczerzy Pańskiej, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy” i całonocna adoracja. W TYM DNIU SPOWIADAMY OD GODZINY 16:00 DO 17:45!
Kapłan nawiedzi chorych i starszych Parafian w czwartek od godz. 10:00.

WIELKI PIĄTEK (19.04) – dzień postu ścisłego (tzn. ilościowego – trzy posiłki w tym jeden do syta – i jakościowego – bez pokarmów mięsnych). Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy”. O g. 8:30 tzw. „ciemna Jutrznia”. O g. 12:00 Misterium Męki Pańskiej na Dróżkach – początek przy „Domku Matki Bożej”. O g. 16:00 Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy „grobu Bożego” i adoracja, na początku której odśpiewamy Gorzkie Żale.

WIELKA SOBOTA (20.04.) – dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w „Bożym grobie”. O g. 8:30 Liturgia Godzin.  Poświęcenie pokarmów w kościele o g. 10:00, 11:00 i 12:00, w Leszczynach o g. 11:00, w Nowosiółkach o g. 11:30. Wigilia Paschalna o g. 20:00! Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

W przyszłą niedzielę: Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. i procesja rezurekcyjna o g. 6:00, następnie Msze św. o g. 9:00; 11:00, 16:00 i 18:00, w Leszczynach o 9:30. Zadbajmy o godne, pełne wiary i modlitwy, przeżycie najbliższych dni!

3. Informujemy, iż każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Szczegółowe dane znajdują się na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Tam również znajduje się darmowy, elektroniczny formularz ułatwiający wypełnienie PITu. Możemy również pomóc w wypełnieniu zeznania – wystarczy przynieść swój PIT, co już niektórzy uczynili. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy!

4. W najbliższy wtorek 1 dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy.

5. W ostatnią niedzielę kwietnia sumie o godz. 11.00 na rozpoczęcie sezonu motocyklowego przewodniczył będzie O. Paweł Odój – Gwardian ze Lwowa. Zapraszamy także 1 maja na godz. 11.00 na rozpoczęcie sezonu rowerowego połączonego z piknikiem. 3 maja Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył będzie Ks. Abp Adam Szal na zakończenie roku jubileuszowego w naszym sanktuarium. W każdą pierwszą sobotę miesiąca począwszy od 4 maja zapraszamy na nabożeństwa fatimskie połączone z procesją do kaplicy MB Fatimskiej znajdującej się przy granicy z Ukrainą. Procesja odbywać się będzie po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Prośmy Dobrego Boga o błogosławieństwo na nadchodzący tydzień, szczególnie w przeżywaniu wielkich tajemnic naszej wiary! Niech Pani Kalwaryjska wstawia się za nami.

Ulotka kilometry dobra – kliknij i pobierz (plik PDF)