II Niedziela Wielkiego Postu
25. 02. 2018 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 15:15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali.
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jest to Niedziela „Ad Gentes”. Tego dnia w każdym kościele w Polsce zbierane są ofiary do puszek na wsparcie ponad 2 tysięcy polskich misjonarek i misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię w 97 krajach świata.
 3. Próba przed Misterium Męki Pańskiej dziś o godz. 13.00 w świetlicy w Nowosiółkach Dydyńskich.
 4. W zakrystii można nabyć „paschaliki” i „baranki wielkanocne” w cenie 7 i 5 zł. Wszelkie ofiary przeznaczone są na Caritas.
 5. Informujemy, iż każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Szczegółowe dane znajdują się na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwaria.franciszkanie.pl. Tam również znajduje się darmowy, elektroniczny formularz ułatwiający wypełnienie PITu. Możemy również pomóc w wypełnieniu zeznania – wystarczy przynieść swój PIT, co już niektórzy uczynili. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy!
 6. W najbliższy wtorek 27 lutego o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej w Klasztorze.
 7. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczynamy w piątek 2 marca, a zakończymy w niedzielę. Prosimy i zarezerwowanie sobie czasu na te szczególne dni w roku liturgicznym. Rekolekcje prowadzi Zbigniew Kubit – Gwardian i Proboszcz z Przemyśla (program szczegółowy poniżej).
 8. Przy naszym Sanktuarium powstała Grupa Anonimowych Alkoholików. Spotkania Grupy AA Tabor w Kalwarii Pacławskiej będą się odbywać począwszy od zeszłego tygodnia w każdą niedzielę o godz. 13:00.
 9. W przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 8:00 zmiana tajemnic żywego różańca. Msza św. wieczorna o godz. 16.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie.
 10. Nasze sanktuarium zostało wyznaczone w ramach ogólnokościelnej inicjatywy „24 godziny dla Pana”, w której sakrament pokuty będzie sprawowany w kontekście adoracji eucharystycznej. Odbędzie się ona z piątku 9 na sobotę 10 marca. O szczegółach poinformujemy za tydzień.
 11. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. W zakrystii są do zabrania za dobrowolną ofiarą dwumiesięczniki „Posłańca św. Antoniego”. Jest też do nabycia najnowszy styczniowo-lutowy numer „Posłańca św. Antoniego”. Zachęcamy czcicieli św. Antoniego do zapoznania się z tym dwumiesięcznikiem, wydawanym przez nasze franciszkańskie wydawnictwo. Jest możliwość zaprenumerowania tego czasopisma.

Na czas najbliższego, drugiego tygodnia Wielkiego Postu, czasu naszych rekolekcji parafialnych, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 2018 

Piątek – 2 marca

08.00 – Msza św. z nauką dla osób starszych i samotnych
10.00 – Odwiedziny chorych na Kalwarii i Pacławiu

15.00 – Droga Krzyżowa w Leszczynach
16.30 – Droga Krzyżowa w Sanktuarium
17.15 – Msza św. z nauką ogólną
18.00 – Nauka stanowa dla małżeństw

Sobota – 3 marca

08.00 – Msza św. z nauką ogólną
10.30 – Msza św. dla osób chorych i starszych w Nowosiółkach Dydyńskich
16.30 – Nauka dla młodzieży (sala Fredry)
17.00 – Msza św. z nauką ogólną

Niedziela – 4 marca 

okazja do spowiedzi przed i podczas Mszy św.

08.00 – Msza św. z nauką ogólną
09.30 – Msza św. z nauką ogólną w Leszczynach
11.00 – Msza św. z nauką ogólną
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
16.00 – Msza św. z nauką ogólną – zakończenie rekolekcji