18 Niedziela Zwykła
05. 08. 2018 r.

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 9:00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie.

2. W ramach przygotowania do Wielkiego Odpustu o g. 14:00 w kaplicy Grobu Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św., następnie w procesji figura Matki Bożej Zaśniętej zostanie przeniesiona do kaplicy Domku Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W najbliższą czwartek przypada 27 rocznica męczeńskiej śmierci Ojców Zbigniewa  i Michała, franciszkańskich misjonarzy z Peru, którzy 5 grudnia 2015 roku zostatali wyniesieni do godności błogosławionych.

4. W najbliższą sobotę – 11 sierpnia – rozpoczynają się w naszym Sanktuarium uroczystości Wielkiego Odpustu ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Szczegółowy program odpustu dostępny jest na stronie internetowej Sanktuarium (www.kalwariapaclawska.pl), na plakatach, ulotkach oraz będzie podawany na bieżąco. Główne Msze odpustowe w sobotę, przyszłą niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 18:00 na galerii. Gorąco zapraszamy do godnego i owocnego przeżycia tych dni!

5. Wszystkim Mieszkańcom i Pielgrzymom, a zwłaszcza prowadzącym działalność gospodarczą przypominamy, że w czasie trwania Wielkiego Odpustu na terenie miejscowości: Kalwaria, Pacław i Nowosiółki Dydyńskie obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia, sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych oraz używania materiałów pirotechnicznych.

6. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.

7. Trwają zapisy na rekolekcje biblijne pt. „UZDROWIENIE I CIERPIENIE”, które po raz kolejny poprowadzi ks. katolicki Jose Maniparambil z Indii. Rekolekcje odbędą się w dniach 24-26 sierpnia br. i skierowane są do osób dorosłych, którzy pragną zmierzyć się z tematem cierpienia oraz cudem uzdrowienia przez Boga. W programie będą liczne konferencje tłumaczone na język polski, wspólne modlitwy i eucharystia. Koszt rekolekcji 170 zł – z pełnym wyżywieniem i noclegiem w Domu Pielgrzyma. Możliwe jest uczestnictwo bez noclegów i bez wyżywienia. Szczegóły i zapisy (z zaliczką) w zakrystii lub przez stronę internetową: www.kalwariapaclawska.pl (zakładka Rekolekcje). Prosimy, by zabrać ze sobą swój egzemplarz Biblii oraz notatnik.

8. W dniach 10- 18 listopada br w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego. Informacja o zapisach na stronie www.kalwariapaclawska.pl (zakładka Rekolekcje).

9. W dalszym ciągu trwają prace remontowe przy kaplicy Kajfasza. Po odpuście rozpoczniemy prace remontowe przy murze kaplicy Tyszkowskich (umowa z wykonawcą została podpisana). Również rozpoczniemy prace konserwatorskie przy kaplicy filialnej w Leszczynach polegających na zabezpieczeniu fundamentów.   Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które w dalszym ciągu można składać na te cele w skarbonach przy ołtarzu MB Kalwaryjskiej lub na konto remontowe podane na stronie internetowej.

10. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto Przemienia Pańskiego, we środę wspomnienie św. Dominika, prezbitera założyciela Zakonu Kaznodziejskiego,  we czwartek św. św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy, współpatronki Europy, we czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczenników sobotę święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.

11. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami i ziołami o. Grzegorza Sroki, materiałami o o. Wenantym Katarzyńcu Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!