28 Niedziela Zwykła

14. 10. 2018 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: do naszej świątyni na g. 17:30, w Nowosiółkach przy krzyżu na g. 17:00. Zachęcamy do modlitwy szczególnie dzieci i młodzież!

2. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Tradycyjnie puszka przeznaczona na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki któremu ponad 2 500 ubogich studentów kontynuuje swoje kształcenie.

3. Procesja różańcowa po Mszy św. o g. 11:00. W trakcie procesji odmówimy różaniec – dlatego po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego.

4. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.

5. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne. Parafian prosimy o rezerwowanie intencji na następny rok.

6. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci zmarłych. Można już składać kartki z wypominkami.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 spotkanie Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej w Sali Fredry

8. Zapraszamy na jesienną edycję kursu ALPHA dla dorosłych przy naszym sanktuarium. Jest to cykl 10 spotkań na temat podstawowych prawd wiary chrześcijańskiej m.in. o modlitwie, Piśmie Świętym, dzieleniu się wiarą na co dzień, uzdrowieniu, walce duchowej czy Kościele. Rozpoczynamy 23 października w godzinach 18:30-21:00. Spotkania będą odbywać się co tydzień we wtorki, w klasztornej Sali Fredry. Będzie możliwy dojazd na spotkania, specjalnie wynajętym autobusem, na trasie w obie strony: Przemyśl – Kalwaria Pacławska. Zapisy w zakrystii lub u o. Piotra  – nr tel. 722001505.

9. W dalszym ciągu trwają prace remontowe przy kaplicy Kajfasza oraz przy kaplicy w Leszczynach. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które w dalszym ciągu można składać na te cele w skarbonach przy ołtarzu MB Kalwaryjskiej lub na konto remontowe podane na stronie internetowej.

10. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku duszpasterskim pragną przyjąć sakrament bierzmowania na spotkanie organizacyjne we środę 17 października po Mszy św. wieczornej do salki obok zakrystii.

11. W dniach 10-18 listopada br w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego. Informacja o zapisach na stronie www.kalwariapaclawska.pl (zakładka Rekolekcje).

12. W dniu wczorajszym w naszym Sanktuarium odbyło się jesienne spotkanie ministrantów Liturgicznej służby ołtarza posługujących w podkarpackich klasztorach franciszkańskich. W tym spotkaniu wzięli udział także nasi ministranci i zajęli drugie miejsce w turnieju piłki nożnej w swojej kategorii wiekowej. Dodatkowo ministrant Dominik zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Gratulujemy naszej służbie liturgicznej i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej formacji.

13. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami, w Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami.

14. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,  we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, we czwartek święto św. Łukasza, Ewangelisty i w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej