11 Niedziela Zwykła
17. 06. 2018 r.

1. Z racji odpustu św. Antoniego z Padwy dzisiaj poświęcenie bułek i lilii po każdej Mszy św.

2. Spotkanie Członków Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej po Mszy św. o 7.30 w Sali Fredry.

3. Przypominamy, ze codziennie można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami z okazji Roku Jubileuszowego 350-lecia Kalwarii Pacławskiej, nadany przez Stolicę Apostolską.

4. W miesiącu czerwcu – zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30, w Nowosiółkach Dydyńskich pod krzyżem w niedziele o godz. 16:00, a w dni powszednie o 18:00

5. Decyzją o. Prowincjała br. Piotr (zakrystianin) zostaje przeniesiony do pracy w Zielonej Górze, a o. Andrzej do Kowar. W przyszła niedzielę będziemy mogli podziękować Braciom za pracę dla tutejszego sanktuarium na Mszy św. o godz. 11.00

6. Od najbliższego piątku do niedzieli w Sanktuarium odbędzie się XXX Pielgrzymka Grup Trzeźwościowych. W sobotę o godz. 15.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE Abpa Józefa Michalika i Ks. Bpa Tadeusza Bronakowskiego Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. Szczegółowy program zamieszczony w gablotach.

7. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: we czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w niedzielę uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

8. Zapraszamy na franciszkańskie akcje wakacyjne organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań z Krakowa – szczegóły można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl

9. Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można dowiedzieć się w zakrystii, a także na stronie internetowej franciszek.pl

10. Trwa II etap prac przy zagospodarowaniu placu kościelnego. Dzięki przyznanej dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków rozpoczniemy prace remontowe przy kaplicy Kajfasza. Również w tym tygodniu została podpisana umowa na finansowanie prac remontowych przy murze kaplicy Tyszkowskich. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które w dalszym ciągu można składać na te cele w skarbonach przy ołtarzu MB Kalwaryjskiej i na konto remontowe podane na stronie internetowej.

11. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, oferującego smaczne posiłki oraz kawę, herbatę, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami: ziołami o. Grzegorza Sroki, materiałami o o. Wenantym Katarzyńcu. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!