Uroczystość Trójcy Świętej

16. 06. 2019 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej.

2. Jutro w naszym Sanktuarium o godz. 18.00 sprawować będą swoją Mszę prymicyjną tegoroczni Neoprezbiterzy. Po Mszy św. udzielą każdemu prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.  Przy tej okazji chcemy przypomnieć o możliwości wstąpienia do naszej zakonnej wspólnoty – wszystkie szczegóły można uzyskać w zakrystii oraz stronie duszpasterstwa powołaniowego naszej Prowincji – franciszek.pl.

3. Trwa miesiąc czerwiec – zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30, w Nowosiółkach pod krzyżem w niedziele o godz. 16:00 i o 18:00 w dni powszednie.

4. W najbliższy czwartek – 20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o g. 11.00 uroczysta procesja eucharystyczna. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jak każdego roku prosimy poszczególne wioski naszej parafii o przygotowanie ołtarzy w ustalonych, tradycyjnych miejscach, najlepiej w środę w godzinach popołudniowych. Bardzo prosimy również o aktywny udział w procesji przez niesienie feretronów, chorągwi, i sypania kwiatków. Udział w procesji, zaangażowanie w jej organizację jest wyrazem naszej wiary i oddaniem czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

5. Prosimy także, aby powrócić do dawnej tradycji przyozdabiania obejść i okien domów w miejscach, w których będzie przechodził Chrystus obecny w Sakramencie Ołtarza.

6. W oktawie Bożego Ciała w czasie wieczornych nabożeństw zapraszamy na procesje Eucharystyczne. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od poklarmów mięsnych. Dyspensy udzielił abp Adam Szal.

7. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

8. Tradycyjnie w najbliższą niedzielę o godz. 14.00 będziemy celebrować Eucharystię w Nowosiółkach Dydyńskich w stałym miejscu, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.

9. Również w najbliższą niedzielę – 23 czerwca – Spotkanie Członków Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej po Mszy św. o godz. 7.30 w Sali Fredry. Gościem spotkania będzie O. Piotr Cuber, Asystent Prowincjalny ds. Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej. Prosimy o liczny udział w tym spotkaniu.

10. Zapraszamy na rekolekcje biblijne pt. „UZDROWIENIE I CIERPIENIE”, które odbędą się w dniach 05-07 lipca 2019r. w Kalwarii Pacławskiej. Kolejny raz będziemy gościć w naszym sanktuarium znakomitego biblistę, ks. Jose Maniparambila z Indii. Rekolekcje skierowane są do osób dorosłych, które pragną zgłębić tajemnicę cierpienia i uzdrowienia poprzez Słowo Boże. W obliczu ludzkiego bólu rodzi się wiele pytań do Boga: o źródło i sens cierpienia, możliwość uzdrowienia czy wolę Bożą w trudnych okolicznościach życia. KOSZT za jedną osobę wynosi między 70 zł, a 170 zł w zależności od opcji wyboru. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie kalwariapaclawska.pl lub w zakrystii z zaliczką 50zł. Ilość miejsc z noclegami ograniczona. Więcej informacji u o. Piotra Odoja (numer podany w gablocie ogłoszeń – 722 001 505).

11. Trwają prace przy polichromii naszej świątyni oraz przy kaplicach dróżkowych. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Bliższe informacje o przeprowadzanych pracach konserwacyjnych można znaleźć na ulotkach z tyłu kościoła. Jest tam też numer konta klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.

12. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, oferującego smaczne posiłki oraz kawę, herbatę, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami: ziołami o. Grzegorza Sroki, materiałami o o. Wenantym Katarzyńcu. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę Boga w Trójcy Jedynego!!