XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca  A wieczorna Msza św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie.
 2. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu wspominany: w piątek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 3. W sobotę 11 IX i niedzielę 12 IX obchodzić będziemy uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego – w sobotę 11 września zapraszamy na Msze św. w kościele o g. 8:00 i 18:00; o g. 9:00 wyruszą „Dróżki Pana Jezusa”, w trakcie których około g. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej. W niedzielę 12 września Msze św. w kościele o g. 7:30; 16:00 i 18:00, zaś o g. 8:30 z kościoła wyruszy procesja do kaplicy Ukrzyżowania Pana Jezusa, gdzie zostanie odprawiona Msza św. (około g. 9:00). Suma Odpustowa na galerii o godz. 11.00, kazania odpustowe wygłosi O. Bartosz Pawłowski – gwardian klasztoru w Sanoku. Dróżki poprowadzi O. Marek Ślęzak z przemyskiego Karmelu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 4. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 5. We Czwartek podczas wieczornej Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS. W piątek kapłan nawiedzi chorych od godz. 10.00.
 6. W najbliższą sobotę 4 września o godzinie 9.00 Eucharystią pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Abpa Adama Szala rozpocznie się XX Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa z Gradusów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 7. A po południu o 15.30 procesja różańcowa do kaplicy fatimskiej, o 17.30 medytacja tajemnicy różańcowej i o godz. 18.00 Msza św. Zwracamy uwagę na zmianę godziny rozpoczęcia nabożeństwa, ze względu na szybki zachód słońca.
 8. W dalszym ciągu trwają prace  trwają prace przy zabudowaniach przyklasztornych a także przy kaplicy Prokli na Gradusach oraz w Leszczynach. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 9. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, działającym przy naszej parafii, po Maszach Świętych o godzinie 9 i 11 – dyżurować będzie o. Aleksander Paprzycki – spowiednik, kierownik duchowy, terapeuta uzależnień. Dyżur pełnić będzie w sali terapeutycznej przy zakrystii.
  Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
  W najbliższą sobotę (04.09) planujemy kontynuowanie prac porządkowych w budynku po byłej szkole w Kalwarii Pacławskiej. Chcemy, by w niedalekiej przyszłości mogło tam powstać centrum terapeutyczne dla okolicznej społeczności. Rozpoczynamy o godzinie 9.30 rano. Zapewniamy sprzęt, napoje oraz po pracy zapraszamy na grilla
 10. W ramach Roku Ojca Wenantego zapraszamy w dniach 23 – 26 września na pielgrzymkę do Niepokalanowa, Radecznicy, Sandomierza i Warszawy (grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i grób bł. kard. Stefana Wyszyńskiego). Koszt pielgrzymki 590 zł. Informacje na stronach internetowych sanktuarium i ulotkach. Można już się zapisywać w zakrystii.
 11. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć życiorys, obrazki, nowennę, kalendarze z Ojcem Wenantym na 2022 r. oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 12. Caritas Polska uruchamia akcję „Afganistan” w celu udzielenia pomocy uchodźcom. W związku z tą akcją puszka z przyszłej niedzieli 5 września przeznaczona na w/w pomoc/ Bliższe informacje o tej akcji zamieszczone są na  stronie Archidiecezji przemsyka.pl.
 13. Nasze Sanktuarium organizuje w jesieni 2021 r. rekolekcje dla małżeństw, kapłanów oraz osób indywidualnych. Terminy rekolekcji zamieszczone są na plakatach w gablocie oraz na stronach internetowych naszego sanktuarium.
 14. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok oraz album wydany na I-szą rocznicę ustanowienia naszego sanktuarium Bazyliką Mniejszą. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet (do godz. 16.30) z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.
 15. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.

ZOBACZ