XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6. 08. 2017 r.


Święto Przemienia Pańskiego 06. 08. 2017 r.

 1. W naszym Sanktuarium przeżywamy dzisiaj dzień szczególnej modlitwy  o beatyfikację Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Zachęcamy do modlitwy o beatyfikację tego Sługi Bożego, ale również do bliższego zapoznania się z Jego postacią!
 2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 9:00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie.
 3. W ramach przygotowania do Wielkiego Odpustu o g. 14:00 w kaplicy Grobu Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św., następnie w procesji figura Matki Bożej Zaśniętej zostanie przeniesiona do kaplicy Domku Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
 4. W najbliższą środę przypada 26 rocznica męczeńskiej śmierci Ojców Zbigniewa i Michała, franciszkańskich misjonarzy z Peru, którzy 5 grudnia 2015 roku zostatali wyniesieni do godności błogosławionych. 
 5. W najbliższy piątek – 11 sierpnia – rozpoczynają się w naszym Sanktuarium uroczystości Wielkiego Odpustu ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Szczegółowy program odpustu dostępny jest na stronie internetowej Sanktuarium (www.kalwariapaclawska.pl), na plakatach, ulotkach oraz będzie podawany na bieżąco. Główne Msze odpustowe w piątek, sobotę, przyszłą niedzielę i poniedziałek o godz. 18:00 na galerii. Gorąco zapraszamy do godnego i owocnego przeżycia tych dni!
 6. Wszystkim Mieszkańcom i Pielgrzymom, a zwłaszcza prowadzącym działalność gospodarczą przypominamy, że w czasie trwania Wielkiego Odpustu na terenie miejscowości: Kalwaria, Pacław i Nowosiółki Dydyńskie obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia, sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych oraz używania materiałów pirotechnicznych.
 7. Komunikat Inspektora Sanitarnego związany z Wielkim Odpustem można odebrać na recepcji Domu Pielgrzyma. (dotyczy w szczególności przedsiębiorców sektora spożywczego i osób wydających posiłki).
 8. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 9. Zapraszamy na rekolekcje z ks. Jose Maniparambilem (z Indii) pt. „MOC BOŻEGO SZEPTU”.  Odbędą się one w dniach 25-27 sierpnia 2017. Rekolekcje skierowane są do osób pragnących rozkochać się w Słowie Bożym. Ksiądz Jose, znakomity biblista rzuca wyzwanie każdemu, kto choć raz go usłyszał. Ostatecznie Słowo Boga daje stabilność, spełnienie i sens życia. W programie rekolekcji będą konferencje, modlitwy i Eucharystia. Rekolekcje są płatne. ZAPISY w zakrystii z zaliczką 50 zł lub przez formularz internetowy. Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.kalwariapaclawska.pl  Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować do o. Piotra Odoja – nr tel. podany w gablocie (+48 722 001 505).
 10. W naszym Sanktuarium rozpoczynamy comiesięczne spotkania trzeźwościowe. Odbywać się one będą w każdą trzecią sobotę miesiąca i składać z dwóch części: 1. Msza Święta o godz. 18:00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej w intencji o trzeźwość w rodzinie i trwanie w trzeźwości z prośbą o siłę w pokonywaniu zniewoleń; 2. spotkanie w Sali Fredry (klasztor), na które będą zapraszani specjaliści do spraw trzeźwości: psycholodzy, terapeuci, spikerzy AA. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 sierpnia 2017 r. Więcej informacji na ulotkach i plakatach w gablocie.
 11. Od 22-30 października zapraszamy osoby pełnoletnie, zarówno duchowne jak i świeckie na rekolekcje Lectio Divina. Rekolekcje te oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy Słowem Bożym i przeżywane są w pełnym milczeniu z indywidualnym prowadzeniem. Więcej informacji na temat rekolekcji oraz zapisach można uzyskać na stronie www.kalwariapaclawska.pl w zakładce „Rekolekcje”.
 12. W dniach od 3 do 5 listopada 2017 r. w naszym Sankturarium odbędą się weekendowe rekolekcje dla małżeństw. Celem rekolekcji jest pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się męża i żony oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku. Więcej informacji na ulotkach I plakatach w gablocie.
 13. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Damian Michał Mazur s. Ryszarda i Małgorzaty zam. Nowosiółki Dydyńskie i Ewelina Agnieszka Laskowska c. Marka i Małgorzaty zam. Wola Korzeniecka. Zapowiedź I.
 14. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami, w Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami! Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

   

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!