XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01. 10. 2017 r.


 1.  Rozpoczyna się miesiąc październik, czas szczególnej czci Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: do naszej świątyni na g. 17:30, w Nowosiółkach przy krzyżu na g. 17:00. Zachęcamy do modlitwy szczególnie dzieci i młodzież!
 2. Przeżywamy uroczystość 241 rocznicy poświęcenia tego kościoła, która nastąpiła 29 września 1776 r. W modlitwach pamiętajmy o Fundatorach i Dobrodziejach naszej świątyni, o Kapłanach i Braciach tutaj posługujących, o Parafianach, Pielgrzymach i wszystkich którzy przybywają modlić się do naszego Sanktuarium
 3. Dzisiaj “Podkarpackie zakończenie sezonu motocyklowego”, organizowane przez Stowarzyszenie Ronin Riders z Rzeszowa po raz XII. Główna Msza Św. wraz z błogosławieństwem motocykli na galerii o godz. 11.00. Przewodniczył będzie O. Jan Szpyt z Przemyśla. Szczególną formą świadczenia miłosierdzia jest bezinteresowne dzielenie się z potrzebującymi swoją krwią. Dzisiaj przy naszym Sanktuarium jest prowadzona akcja poboru krwi „Moto-Serce – motocykliści dzieciom”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych! Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat.    
 4. Od wczoraj gości w naszym Sanktuarium sztandar Róż Żywego Różańca archidiecezji przemyskiej, który został przekazany w czasie wczorajszej pielgrzymki w Jarosławiu. Nasze Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, będzie gospodarzem pielgrzymki Róż Różańcowych naszej archidiecezji w przyszłym, 2018 roku. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych
 5. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie
 6. We wtorek – po Mszy św. o 18:00 „TRANSITUS” nabożeństwo upamiętniające błogosławioną śmierć św. Ojca Franciszka.
 7. We środę 4 października  Uroczystość św. Ojca Franciszka – Zakonodawcy. O 11:00 uroczysta Msza św.  W Leszczynach o godz. 17.00

 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Kapłan nawiedzi chorych w piątek od godz. 10:00.

 9. 7 października odbędzie się ogólnopolski projekt; „Różaniec do granic”. Nasze Sanktuarium jest jednym z kościołów stacyjnych biorących udział w tej akcji. Już dzisiaj zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. W programie gromadzimy się o 10.30 na konferencji, o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Abpa Adam Szala – Metropolity Przemyskiego. Po Mszy św. czas na posiłek. O godz. 13.30 rozpoczynamy adorację Najświęteszego Sakramentu i o 14.00 wyruszamy na różaniedc do granic w kierunki kaplicy św. Anny za Pacławiem. Ci którzy nie będą mogli pójść włączą się w modlitwę na miejscy w Sanktuarium.

 10. Nabożeństwo fatimskie w naszym Sanktuarium zbiegło się z ogólnopolską akcją Różaniec Do Granic. Dlatego też na zakończenie będzie tylko Msza św. o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi naszej parafii, naszych rodzin i pielgrzymów nawiedzających nasze Sanktuarium. Wieczorem nie będzie już procesji różańcowej.

 11. W następną niedzielę obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek po Mszach św. na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 12. Również w przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium odbędzie się procesja różańcowa po Mszy św. o g. 11:00. W trakcie procesji odmówimy różaniec – dlatego po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego.

 13. Trwają prace przy zagospodarowaniu placu kościelnego w ramach programu Polsko-Słowackiego INTERREG: „Światło ze Wschodu”. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na ten cel, a które posłużą jako wkład własny do w/w prac.

 14. Od 22-30 października zapraszamy osoby pełnoletnie, zarówno duchowne jak i świeckie na rekolekcje Lectio Divina. Rekolekcje te oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy Słowem Bożym i przeżywane są w pełnym milczeniu z indywidualnym prowadzeniem. Więcej informacji na temat rekolekcji oraz zapisach można uzyskać na stronie www.kalwariapaclawska.pl w zakładce „Rekolekcje”.

 15. Msza św. o trzeźwość w naszej Ojczyźnie i naszych rodzinach będzie w trzecią sobotę, 21 października o godz. 18:00, a po Mszy św. spotkanie na temat: „Motywacja – pierwszy krok do zmian”. Serdecznie zapraszamy.      

 16. W naszych sanktuaryjnych sklepikach można kupić nowe opracowanie życiorysu Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, płytę z pieśniami kalwaryjskimi, obrazki z Matką Bożą Kalwaryjską, różańce, przewodniki po sanktuarium oraz inne pamiątki z Kalwarii Pacławskiej. Zapraszamy także do Domu Pielgrzyma na smaczne posiłki (czynny do godz. 16.00) . W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne na 2018 rok.

  Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…